Neatbilstoši izlietoti 0,32% budžeta!

Ogres novada mērs Andris Krauja preses konferencē 16. jūlijā: «Mums viss ir noritējis tiesiski, tie pārkāpumi mūsu izpratnē ir nebūtiski. Tie visi ir skaidroti no mūsu puses, daļu no šiem skaidrojumiem Valsts kontrole neņēma vērā» Ogres novada mērs Andris Krauja preses konferencē 16. jūlijā: «Mums viss ir noritējis tiesiski, tie pārkāpumi mūsu izpratnē ir nebūtiski. Tie visi ir skaidroti no mūsu puses, daļu no šiem skaidrojumiem Valsts kontrole neņēma vērā»

Pēc gadu ilgušas revīzijas Ogres novada pašvaldībā Valsts kontrole konstatējusi, ka neatbilstoši normatīvo aktu prasībām izlietoti 434 000 eiro. Ogres novada pamatbudžeta izdevumi šogad tiek lēsti gandrīz 136 miljonu eiro apmērā. Tas nozīmē, ka neatbilstošu tēriņu apjoms pret pašreizējo budžetu nesasniedz pat statistiski nozīmīgo 1% robežu. Tie ir tikai 0,32%, un uz valsts kopējā fona šāds rādītājs vērtējams drīzāk kā izcils. Turklāt jāņem vērā, ka būtiskās pozīcijās novada dome arī pēc Revīzijas ziņojuma stāšanās spēkā nepiekrīt, piemēram, attiecībā uz maksājumiem par ūdeni, kas, pēc revidentu domām, esot pārāk zemi. Taču pašvaldība nav privāts biznesa kantoris, un tai jāpilda arī sociālās funkcijas, rūpējoties par iedzīvotājiem.

Publiskajā telpā saistībā ar revīzijas rezultātiem turpinās plašas debates. Ogres novada pašvaldība tiek gan strostēta, gan attaisnota. Arī drīzās vēlēšanas liek sevi manīt, jo sarosījusies opozīcija. «Jaunās Vienotības» biedri Dace Kļaviņa un Jānis Siliņš par pašvaldībām atbildīgajai ministrijai pieprasa atlaist Ogres novada domi – tātad arī viņus pašus. Pieprasījumā rakstīts tā:

«Mēs pieprasām iedarbināt Pašvaldību likuma 70. panta pirmās daļas 1. punkta normu – rosināt Saeimai atlaist Ogres novada domi (..)

Papildus pašvaldības darba plānošanas uzraudzībai ministram nekavējoties ir jāuzsāk Pašvaldību likuma 69. panta process – domes priekšsēdētāja atstādināšana no amata pienākumu pildīšanas.»

Taču Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas reakcija neliecina par vēlmi sekot abu vientuļo opozicionāru ierosinājumam. Ministrija par revīziju Ogrē nekādus paziņojumus nav izplatījusi. Vien ministra palīdze aģentūrai LETA pavēstījusi, ka Edgars Tavars pieprasīšot pašvaldībai rakstisku skaidrojumu. Acīmredzot tādu vai pat to pašu, ko pašvaldība jau sniegusi Valsts kontrolei. Revīzijas ziņojums «Nepilnības finanšu un mantas pārvaldībā Ogres novada pašvaldībā» ir 137 lapas garš. Ar to var iepazīties ŠEIT. Avīzē ziņojumu nopublicēt nav iespējams, tāpēc piedāvājām iepazīties ar Valsts kontroles izplatīto paziņojumu sabiedrībai un Ogres novada pašvaldības paziņojumu pilnā apjomā.

 

Citi raksti « LIEPIŅŠ VĒRO

Ziņas

Viedokļi

Lasāmgabali

Sadarbības materiāli