Policija informē

Valsts policijā un Ogres novada pašvaldības policijā reģistrētie notikumi.

VALSTS POLICIJA INFORMĒ

Krāpnieki mēģina iežēlināt ar slimu bērnu

Valsts policijā uzsākts kriminālprocess par iespējamām krāpnieciskām darbībām, kas izdarītas, izmantojot «Facebook» lapu – Nodibinājums «Pasaules vienotība». Pagājušā gada februārī šajā lapā tika ievietots krāpniecisks ieraksts, aicinot ziedot it kā smagi slima bērna operācijai. Sludinājumā bija apraksts par 14 gadu vecas meitenes Tifanijas Maļenhovas sirds slimību un to, ka viņai it kā nepieciešams veikt sirds operāciju Vācijā. Krāpnieciskajā sludinājumā bija arī norādīta operācijai nepieciešamā summa – 5430 eiro apmērā un aicinājums ziedot naudu nodibinājumam «Pasaules vienotība», norādot reģistrācijas numuru un bankas kontu. Policijas iegūtā informācija liecina, ka šāds bērns ar sirds slimību nav reģistrēts un sludinājums nav patiess. Šā gada 11. aprīlī kriminālprocesā nodibinājuma «Pasaules vienotība» viens no valdes locekļiem un vienīgais labuma guvējs tika atzīts par aizdomās turēto un viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Valsts policija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt dažādās interneta vietnēs izvietoto informāciju un ziedojumiem izmantot tikai sabiedriskā labuma organizācijas!

Aicina ziņot par aizdomīgām personām Tomes pagastā

12. aprīļa naktī Tomes pagastā izdarītas vairākas zādzības. Kādā īpašumā, laikā, kad saimnieku nebija mājās, nozagtas automašīnas riepas, gaisa spilvens, kvadricikls, zāles pļāvējs, kā arī atrautas koka konstrukcijas un radīti bojājumi žogam. Citā īpašumā, kamēr saimnieki gulēja, sadurtas automašīnas «HYUNDAI» riepas un no īpašumā esošās saimniecības ēkas nozagts motocikls, bet vēl kādā īpašumā šajā pašā naktī iekļūts mantu glabātavā un nozagti divi motorzāģi un divi trimmeri. Visos gadījumos uzsākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Austrumu iecirkņa policijas darbinieki aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri iepriekšējās dienās Tomes pagastā manījuši aizdomīgas, iepriekš neredzētas personas, kuras apstaigāja vai apbraukāja svešus īpašumus, pētot apkārtni. Lūgums zvanīt: 65002400 vai 110.

Pārsniedz ātrumu un dod policijai kukuli

16. aprīlī R. Ogrē, Daugavpils ielā, Daugavpils virzienā vadīja automašīnu «VW Transporter», pārsniedzot atļauto ātrumu – vietā, kur drīkst braukt ar 50 kilometriem stundā, braucējs auto vadīja ar 91 kilometru stundā. Lai likumsargi neuzsāktu administratīvā pārkāpuma procesu, R. deva policijas darbiniekam 50 eiro lielu kukuli. Uzsākts kriminālprocess.

Brauc reibumā un bez tiesībām

12. aprīlī G. Ogrē, Kalna prospektā, būdams 0,57 promiles stiprā alkohola reibumā, vadīja automašīnu «BMW», bet M. automašīnu «VW Passat», būdams 1,39 promiles stiprā alkohola reibumā, vadīja Lielvārdē, Rembates ielā. Divas dienas vēlāk, 14. aprīlī, persona Ikšķilē, Skolas ielā, vadīja transportlīdzekli, lai gan nesamaksātā soda dēļ personai bija liegums vadīt transportlīdzekli. Arī I. Birzgales pagastā, autoceļa Rīgas HES–Jaunjelgava 41. kilometrā, vadīja automašīnu «TOYOTA» ar Vācijas Republikas numurzīmi, būdams 1,01 promili stiprā alkohola reibumā. Dienu vēlāk, 15. aprīlī, A. Suntažu pagastā pa autoceļu Rīga–Ērgļi vadīja velosipēdu, būdams 2,26 promiles stiprā alkohola reibumā, bet M., būdams 0,7 promiles stiprā alkohola reibumā, transportlīdzekli vadīja Madlienā. Visos gadījumos uzsākts administratīvais process.

Savukārt S. 12. aprīlī, būdams 2,15 promiļu stiprā alkohola reibumā, transportlīdzekli vadīja Ķegumā, Rīgas ielā. Persona aizturēta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas vietā. Uzsākts kriminālprocess.

Nozog vistas un gaili

15. aprīlī konstatēts, ka nakts laikā no voljēra Lielvārdē, Spīdolas ielā, atverot aizsprostu un sabojājot sietu, nozagtas astoņas vistas un gailis. Saimniecei nodarīts 140 eiro liels materiālais zaudējums. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.


PAŠVALDĪBAS POLICIJA INFORMĒ

Guļ kāpņu telpā, guļ uz zemes

17. aprīlī saņemta informācija, ka Ogrē, Tīnūžu ielā, daudzdzīvokļu mājā starp ceturto un piekto stāvu guļ bezpajumtnieks. Ierodoties norādītajā adresē, sastapta persona, kura jau vāca savas mantas un taisījās doties projām. Personai paskaidrots, ka māju kāpņu telpās nedrīkst nakšņot. Šajā pašā dienā saņemta informācija, ka pie veikala Ogrē, Skolas ielā, uz zemes guļ un bļaustās iereibusi persona. Ar personu veiktas pārrunas un noskaidrots, ka vīrietim nav noteiktas dzīvesvietas. Informēti kolēģi no Valsts policijas un vīrietis nogādāts patversmē Rīgā.

Nedod naudu ēdienam

16. aprīlī saņemta informācija, ka agresīvs vīrietis Ogrē, Tīnūžu ielā, dzen ārā no mājām sievieti un bērnus. Ierodoties norādītajā adresē, durvis atvēra 1987. gadā dzimis vīrietis. Dzīvoklī atradās četri bērni, kā arī vīrieša sieva un māte. Pārrunu laikā viņš skaidroja, ka nemēģina sievu izdzīt, bet gan lūdz viņu doties pie mātes uz Rīgu, jo abi nevar sadzīvot. Viņa jau iepriekš pēc konfliktiem bija devusies pie mātes. Uzklausot abas konfliktā iesaistītās puses, noskaidrots, ka vīrs velta sievai pārāk maz laika un nedod viņai naudu ēdienam. Sarunā iesaistījās vīramāte, kura piedāvāja dēlam uz kādu laiku doties pie viņas. Vīrietis mātes piedāvājumam piekrita. Ņemot vērā, ka personas alkoholiskos dzērienus nebija lietojušas, policijas klātbūtne vairs nebija nepieciešama.

Izņem kaķus

16. aprīlī saņemta informācija, ka Lielvārdē, Lāčplēša ielā, antisanitāros apstākļos tiek turēti dzīvnieki. Ierodoties norādītajā adresē, sastapta dzīvnieku patversmes «Ulubele» darbiniece. Dzīvoklī atradās sieviete, kura paskaidroja, ka viņai pieder kaķi. Vizuāli apskatot dzīvokli, bija redzams, ka tas ir netīrs, visur atradās kaķu izkārnījumi, dzīvoklī bija specifiska (kaķa urīna) smaka. Dzīvnieku patversmes darbiniece pieņēma lēmumu kaķus izņemt. Kopumā izņemti astoņi dažāda vecuma kaķi.

 

Citi raksti « ESAM KLĀT

Ziņas

Viedokļi

Lasāmgabali

Sludinājumi