POLICIJA INFORMĒ

 

16. jūlijā saņemta informācija: kādā viensētā Ķeipenes pagastā noticis konflikts starp kaimiņiem. Ierodoties izsaukuma adresē, likumsargus sagaidīja privātmājas īpašnieks un paskaidroja, ka izsaucis policiju, jo kaimiņi no blakus mājas neaicināti bija iegājuši viņa īpašumā.

Kaimiņš esot pārmetis, ka no viņa mājas skursteņa radītie dūmi piedūmojuši mājas pagalmu, ar ko viņš esot neapmierināts. Pēc dažādu vārdu apmaiņas kaimiņi esot devušiem prom uz savu īpašumu. Noskaidrots, ka starp kaimiņiem jau ilgstoši notiek konflikti dažādu sadzīves apstākļu dēļ. Pēc izsaucēja lūguma ar kaimiņu mājas īpašnieku veiktas pārrunas. Sarunu laikā vīrietis paskaidroja, ka gājis pie kaimiņa noskaidrot, ko viņš tādu dedzinot, ka viņa mājas pagalms bijis piedūmots ar bieziem un nepatīkami smakojošiem dūmiem. Vīrietis kā pierādījumu uzrādīja savā telefonā uzņemto video. Uzklausot vīrieti, viņam ieteikts šādus jautājumus risināt mierīgā ceļā, kā arī persona informēta, ka patvaļīgi ieiet svešā īpašumā ir aizliegts. Savukārt izsaucējam ieteikts zvanīt policijai jebkurā laikā, ja izjūt draudus no blakus kaimiņiem, vai vērsties policijā ar iesniegumu.

Traucē zāles pļaušana

16. jūnijā pēc pulksten 22 saņemta informācija par trokšņošanu Ogrē, Dārza ielā, kur kāda persona pļauj zāli, kas tādējādi traucē apkārtējo mieru. Ierodoties notikuma vietā, sastapts pļāvējs, ar kuru veiktas pārrunas, un vīrietis devās prom.

17. jūlijā trīs minūtes pāri pusnaktij saņemta informācija par trokšņošanu Ogrē, Jaunajā gatvē, kur iedzīvotājiem traucēja skaļa mūzikas atskaņošana. Ierodoties notikuma vietā, sastapta sieviete un veiktas pārrunas, pēc kurām mūzika nekavējoties izslēgta.

Atrod ievainotu stārķi

16. jūlijā saņemta informācija, ka pie kādām mājām Lielvārdes pagastā atrodas ievainots stārķis, kurš nespēj pārvietoties. Informēti dzīvnieku patversmes darbinieki.

Trīs nepilngadīgās pieķer pēc pulksten 22

16. jūlijā pēc pulksten 22 saņemta informācija, ka Taurupes pagastā uz ielas atrodas trīs nepilngadīgas – 15 gadu vecas – meitenes laika periodā no pulksten 22 līdz pulksten 6, kad nepilngadīgas personas uz ielas vienas pašas atrasties nedrīkst, tādā veidā pārkāpjot Bērnu tiesību aizsardzības likuma prasības. Meitenēm izskaidrota pārkāpuma būtība un pastāvošā likumdošana. Noskaidrots, ka viņas kopā dodas mājās uz vienu adresi, taču ceļš ar kājām ir stundu garš. Pieņemts lēmums palīdzēt meitenēm tikt mājās. Viņas nogādātas kādās mājās Taurupes pagastā, kur nodotas vienas meitenes mammai.

Stāvlaukumā lieto alkoholu

16. jūlijā, pildot dienesta pienākumus sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, patrulējot Madlienas pagasta centrā un braucot gar Madlienas autoostu, pamanīts, ka veikala stāvvietā atrodas persona, kura lietoja degvīnu. Ar 1981. gadā dzimušo vīrieti veiktas pārrunas. Viņš bija manāmā alkohola reibumā, stāvot kājās, stipri streipuļoja, nespēja sakarīgi izteikt savas domas. Par alkohola lietošanu publiskā vietā, kur tas aizliegts ar likumu, vīrietim izteikts mutisks aizrādījums. Braucot projām no notikuma vietas, atskatoties automašīnas sānu spogulītī, pamanīts, ka vīrietis, neraugoties uz policijas darbinieku izteiktajiem brīdinājumiem, turpina lietot alkoholu. Piebraucot pie viņa atkārtoti, persona sāka uzvesties agresīvi, apsaukāja policijas darbiniekus rupjiem vārdiem. Sākotnēji viņš atteicās parakstīt nepieciešamos dokumentus, tādā veidā mēģinot policijas darbiniekus izprovocēt uz konfliktu. Pieņemts lēmums par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu un soda piemērošanu. Par izdarīto pārkāpumu persona atteicās sniegt jebkāda veida paskaidrojumu. Uz vietas personai piemērotas 20 naudas soda vienības jeb 100 eiro.

Atrod pie veikala piesietu suni

16. jūlijā saņemta informācija, ka Ogrē, Mālkalnes prospektā, pie veikala durvīm jau divas stundas atrodas piesiets suns. Ierodoties norādītajā adresē, konstatēts, ka tas ir «Jack Rasel» šķirnes suns. Nolasot čipu, noskaidrota un sazvanīta suņa īpašniece, kura sacīja, ka suns ir pazudis, un apņēmās nekavējoties pēc viņa ierasties. Ogres novada Pašvaldības policijas telpās suns atdots saimniecei.

Patrulējot pa Daugavu, pārkāpumus nekonstatē

16. jūlijā Ogres novada Pašvaldības policijas darbinieki veica patrulēšanu pa Daugavu, posmā no Ikšķiles līdz Ķegumam, saistībā ar makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumu, kā arī noteikumu par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos ievērošanu. Pārbaudītas trīs laivas, no kurām veikta makšķerēšana. Noskaidrotas makšķernieku personības. Pārkāpumi netika konstatēti.

Traucē cigarešu dūmi

15. jūlijā saņemta informācija par kaimiņu Ogrē, Ausekļa prospektā, kurš smēķē uz balkona, un iedzīvotājiem traucē dūmi. Ierodoties minētajā adresē, sastapts policijas izsaucējs, kurš pastāstīja, ka viņa kaimiņš bieži smēķē uz balkona un tas traucē. Ar pīpmani veiktas pārrunas un izskaidrotas likuma normas par aizliegumu smēķēt uz balkona. Pīpmanis paskaidroja, ka viņš ir persona ar kustību traucējumiem un viņam ir grūti iziet ārā. Vīrietim paskaidrots, ka, turpinot smēķēt uz balkona, būs administratīvais sods. Šajā reizē pārkāpējam izteikts mutisks aizrādījums. Vīrietis apsolīja uz balkona vairs nesmēķēt.

Pieturvietā guļ uz soliņa, guļ uz zemes

15. jūlijā, patrulējot Ogrē, pieturvietā pie šosejas «Rīga–Daugavpils» pamanīta persona, kura guļ uz soliņa. Persona paskaidroja, ka ir iedzērusi un tūdaļ dosies mājup. Vīrietis orientējās gan laikā, gan telpā. Veiktas pārrunas un ieteikts turpmāk sabiedriskā vietā negulēt. Pēc sarunas persona devās mājās.

Šajā pašā dienā, 15. jūlijā, saņemta informācija, ka Ogrē, Vidus prospektā, uz zemes guļ sieviete alkohola reibumā. Ierodoties adresē, sastapta sieviete, kura sēdēja uz zemes un nespēja patstāvīgi piecelties. Uzsākot sarunu, viņa runāja nesakarīgi, neorientējās apkārtējā vidē, bija jūtama stipra alkoholam raksturīga smaka. Sakarā ar to, ka dāma jau iepriekš bija nonākusi policijas redzeslokā par dažādiem pārkāpumiem, viņas dati likumsargiem bija jau zināmi. Vispirms sieviete nogādāta Ogres slimnīcā veselības stāvokļa pārbaudei, pēc tam – atskurbtuvē.

Citi raksti « ESAM KLĀT

Ziņas

Viedokļi

Lasāmgabali

Sludinājumi