Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs jaunās valdības izveidi uzticējis «Apvienotā saraksta» deputātam Andrim Kulbergam. Pēc piektdien notikušajām konsultācijām ar parlamentā ievēlētajām partijām prezidents paziņoja, ka redz iespēju veidot valdību, uzticot to opozīcijas pārstāvjiem. Premjera amata kandidāts kā būtiskākos darāmos darbus min valsts budžeta pārskatīšanu jau jūnijā, drošības stiprināšanu, tostarp ārpolitikas jomā, drošu vēlēšanu nodrošināšanu, kā arī cīņu pret korupciju un karteļiem.

Nu jau vēsturei. Pagājušo trešdien pēc tikšanās ar premjeri Siliņu, «Progresīvie» aicināja Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču sākt konsultācijas par jaunas valdības izveidi. Savukārt opozīcijā esošais «Apvienotais saraksts» sāka vākt parakstus Evikas Siliņas valdības demisijai. Faktiski Siliņas valdība jau bija kritusi.

Nesen vienā saviesīgā pasākumā aizrunājāmies līdz padomju okupācijai, un kāda radiniece pieklājīgos gados nāca klajā ar frāzi «nu nebija jau nemaz tik slikti». Iestājās neveikls klusums. Ātrumā izspēru pirmo, kas ienāca prātā – un, kā tad ar tiem tūkstošiem uz Sibīriju izsūtīto, nogalināto? Viņiem arī nebija nemaz tik slikti?

Man patīk braukt ar vilcieniem. Veciem, jauniem, īsiem, gariem. Līdzi vedot velosipēdu, suņa kungu vai neko nevedot. Un viena no braukšanas sastāvdaļām ir biļešu iegāde. Agrāk bija jauki pirkt biļetes kasē, aprunāties ar tanti aiz lodziņa. Tagad vairs nav ne lodziņu, ne tantes. Jāiepērk internetā, kas ir salīdzinoši ātrs, taču ne tik personiski patīkams process (un tad vēl tās entās paroles). Svarīgi ir nopirkto biļeti vilcienā arī reģistrēt pie pīkstuļa, un te daudziem pasažieriem sākas ķimpa.

3 lapa no 45